Benicarló
Foto Foto Foto Foto
fletxaValencià fletxaCastellano
retol

Benicarló ja ho té tot a punt per a la Gala de l'Esport 2018

Aquest dissabte a partir de les 19.00 hores a l'Auditori Pedro Mercader tindrà lloc la Gala de l'Esport, un dels actes més especials del calendari esportiu benicarlando. En la gala es donaran a conéixer els premis al millor esportista, millor trajectòria esportiva i entitat esportiva més destacada.

La Regidoria d'Esports ja ho té tot a punt per a la Gala de l'Esport, un dels actes tradicionals en l'agenda esportiva local que serveix per reconéixer i posar en valor el treball que les entitats esportives locals desenvolupen al llarg de l'any. Els guardons reconeixen els èxits esportius durant l'any passat i s'atorguen en funció del reglament de valoració de candidatures del Consell Municipal d'Esports.

Els nominats per a millor esportista són:

Equip cadet femení (Club Atletisme Baix Maestrat)

Daniel Salvador Escuder (Club Baloncesto Benicarló)

Isabel Balaguer Arrufat (Club Ciclista Deportes Balaguer)

Equip cadet femení (Club Handbol Benicarló)

Equip de cheerleaders (Club Madison)

María García Martínez (Club Natació Benicarló)

Ivan Lluch Menacho (Club de Pesca Deportiva «El mero»)

Laura Alegret Prado (Club Petanca Bolas y Bochas)

Equip absolut de tenis masculí (Club Tenis Benicarló)

Leonardo Salom Gilabert (Club Tennis Taula Benicarló)

Adrián Añó Ibáñez (Club Triatló Basiliscus)

Sergio Sanahuja (Cocemfe Maestrat)

Adam Fikri (Kick Boxing Club Benicarló)

Andrea Grañana Sorlí (Unió Ciclista Benicarló)

Les candidatures a millor trajectòria esportiva són:

Club Ajedrez Benicarló: José Luis Gaya Vicente

De manera conjunta, el Club Atletisme Baix Maestrat i el Club Triatló Basiliscus: José Gregorio Bretó Paris

Benicarló Base Fútbol: Víctor Esbrí Lluch

Club Baloncesto Benicarló: Eva Menacho Rosado

Club de Cazadores San Huberto: José María Calvet Piñana

Club Handbol Benicarló: Víctor Robles Expósito

Club Mabel: Noa Ros Esteller

Cas Marenostrum: Helena Prats Fabregat

Club de Pesca Deportiva «El mero»: Juan José Calvente Gingell

Club de Tennis Taula Benicarló: Ihor Shuets

Finalment, les entitats nominades són el Club Atletisme Baix Maestrat, el Club Baloncesto Benicarló, el Club Handbol Benicarló, el Club de Tenis Benicarló, el Club Triatló Basiliscus i el Club Pesca Submarina i Apnea Baix Maestrat.

La gala també valdrà per reconéixer els tres primers classificats tant en categoria masculina com femenina del IV Circuit de Curses Populars de Benicarló (Raúl Santamaría Blasco, David Celma Forés, José Miguel Cornelles Forés, Bea Sorlí Arín, Laia Cid Reverter i Geni Batiste Beltrán), a l'esportista més destacada dins de les activitats esportives municipals (Maria Lola Salanguera Aubach) i, com no, també a altres esportistes benicarlandos que, tot i que no competeixen en clubs locals, han obtingut últimament èxits en competicions esportives de nivell nacional o internacional.

Creat per rgalanr el 27/06/2018
Suggeriments T'agrada? Imprimir Actualitzada 20/07/2018 14:38 © 2000-2018 Ajuntament de Benicarló